1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Prototypy Toyoty na targach Japan Mobility Show 2023
19 stycznia 2021

Dlaczego przeglądy auta wykonywać wyłącznie w autoryzowanych salonach?

Sprawność auta należy regularnie kontrolować. Każdy pamięta o terminowym wykonywaniu przeglądów rejestracyjnych, jednak niemniej ważne są przeglądy techniczne.

Wiele osób miewa wątpliwości czy warto je wykonywać w autoryzowanym serwisie, czy może lepiej to zrobić u „zwykłego” mechanika. Jednak nie od dziś wiadomo, że autoryzowany serwis to miejsce, które warto wybrać, szczególnie w przypadku nowych aut. Dlaczego?

Utrata gwarancji

Nowe auta zwykle posiadają dwa lub trzy lata gwarancji. Warunkiem jej utrzymania jest regularne wykonywanie przeglądów w autoryzowanym serwisie. Warto też pamiętać o interwałach czasowych lub kilometrowych. W autach osobowych przeglądy techniczne najczęściej wykonuje się co roku lub po przejechanych dwudziestu tysiącach kilometrów, a w autach dostawczych co trzydzieści tysięcy. Przestrzeganie tych reguł pozwala na zachowanie gwarancji, a dodatkowo często daje też możliwość, by ją przedłużyć.

Jakość wykonanych usług

Wykonywanie przeglądów serwisowych w autoryzowanym serwisie to przede wszystkim gwarancja bezpiecznej jazdy. W Autoryzowanym Serwisie Toyoty mamy ekspercką wiedzę i ściśle przestrzegamy procedur Toyoty. Do tego używamy wyłącznie oryginalnych części. Dzięki takiemu podejściu usługi świadczone są na najwyższym poziomie, a samochód pozostanie w pełni sprawny. Poza tym dzięki szerokiej wiedzy dotyczącej konkretnej marki aut nasi specjaliści są w stanie określić zużycie poszczególnych elementów i doradzić, kiedy i jaką usługę wykonać, by nie zostać zaskoczonym, na przykład podczas długiej podróży.

Oprócz tego korzystanie z usług autoryzowanego serwisu to też szereg udogodnień. Nasi Klienci coraz częściej korzystają z usługi door to door, w ramach której odbieramy auto z miejsca wskazanego przez Klienta, a po wykonanej usłudze serwisowej również je odwozimy. Poza tym w trosce o komfort i bezpieczeństwo stale dostosowujemy się do obowiązujących zasad, nie tylko tych, o których mówią procedury Toyoty, ale także takich, które obowiązują na przykład w związku z sytuacją na świecie, która może wymagać dostosowania się. Mamy tutaj na myśli procedury dotyczące dezynfekcji. W naszym serwisie świadczymy usługę ozonowania, a także dajemy możliwość odbycia bezdotykowego serwisu.