1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Prototypy Toyoty na targach Japan Mobility Show 2023
29 lipca 2020

Jak umówić się na jazdę testową Toyoty?

Jazda próbna, nazywana również jazdą testową, to możliwość darmowego przetestowania pojazdu przed jego zakupem. Skierowana jest do osób, które zastanawiają się nad zakupem nowego lub używanego samochodu.

Służą także promocji konkretnego modelu. Jazdy próbne organizowane są na różnych warunkach przez salony samochodowe, dealerów, a także przez komisy samochodowe.

Jak umówić się na jazdę próbną?

Na jazdę testową można umówić się na trzy sposoby: telefonicznie, przez internet albo osobiście w salonie. Zdecydowanie najpopularniejszą formą rezerwacji jazdy testowej jest wypełnienie specjalnego formularza, który znajdziemy na stronie internetowej dealera. Wystarczy podać interesujący nas model samochodu oraz miasto, w którym najwygodniej będzie przeprowadzić jazdę testową. Następnie czeka się na kontakt zwrotny z salonu lub od dealera - podczas rozmowy zostanie ustalona konkretna data i godzina na jazdę testową. Aby przystąpić do jazdy trzeba mieć ukończone 18 lat, posiadać prawo jazdy i oczywiście nie można pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Przed opuszczeniem salonu trzeba też wypełnić stosowne oświadczenie. Znajdują się w nim dane osobowe oraz adres zamieszkania i numer telefonu, oraz seria i numer posiadanego prawa jazdy. Ponadto oświadczenie zawiera klauzulę o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdu oraz o poniesieniu pełnej odpowiedzialności za naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym podczas jazdy z obowiązkiem poniesienia ewentualnych konsekwencji w przypadku ich przekroczenia.

Jak wygląda jazda próbna?

W umówiony dzień należy udać się do wybranego salonu i wziąć ze sobą dowód osobisty i prawo jazdy. Po przybyciu i okazaniu dokumentów oraz wypełnieniu oświadczenia, obsługa salonu wskaże samochód do jazdy testowej. W większości przypadków przedstawiciel z salonu odbywa jazdę testową wraz z kierowcą. Na jazdę testową można się udać także ze znajomymi lub rodziną. Jazda próbna to zazwyczaj około 15 minut, ale czas ten tak naprawdę zależy od potrzeb klienta i standardów salonu, który udostępnia samochód. Największą zaletą jazdy próbnej jest fakt, że tyczy się ona prawie każdego dostępnego w ofercie modelu. Często do jazd próbnych salony dysponują samochodami, których na co dzień nie ma w salonie. Ponadto jazda próbna jest całkowicie darmowa.