1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Prototypy Toyoty na targach Japan Mobility Show 2023
6 maja 2022

Zapraszamy na Dni Otwarte Aygo X od 9 do 14 maja

Pierwsze egzemplarze długo wyczekiwanej nowości – najmniejszego crossovera w swoim segmencie Aygo X są już w naszych salonach. Zapraszamy na Dni Otwarte Aygo X – przyjdź do salonu przy ul. Klecińskiej 155 lub Legnickiej 164-168 we Wrocławiu

Aygo X - absolutny hit wśród samochodów miejskich

Nowy Aygo X, jako połączenie auta z segmentu A z cechami crossovera to idealna kombinacja, którą doceni każdy mieszkaniec miasta. To kompaktowe i jednocześnie komfortowe czteroosobowe auto zmieści się na każdym parkingu. Dzięki wyższemu podwoziu (17 cm prześwitu) i dużym 18 calowym kołom, żadna miejska przeszkoda nie jest mu straszna. Pokonywanie krawężników (których wysokość wynosi zwykle 10 lub 15 cm), studzienek, progów zwalniających nie stanowi ryzyka uszkodzenia elementów podwozia. Zaletą wysokiego zawieszenia jest też lepsza pozycja za kierownicą, która zapewnia bardzo dobrą widoczność. Wysokie zawieszenie to również wygoda wsiadania i wysiadania z pojazdu w szczególności przy ciasno zaparkowanych samochodach w galeriach handlowych.

Zobacz naszą wideorecenzję Toyoty Aygo X na Youtube: https://youtu.be/FK7kq6QJD20

Najmniejszy miejski crossover – zwinny i stabilny

To kompaktowe auto wyróżnia się także zwinnością. Promień skrętu wynosi 4,7 m, co jest jednym z najlepszych wyników w segmencie. Pomimo nadwozia typu Crossover model Aygo X nisko położony środek ciężkości, który zapewnia minimalne przechyły podczas pokonywania zakrętów. A to za sprawą budowy na rewolucyjnej platformie TNGA znanej z Yarisa oraz Yarisa Crossa. Ogromną zaletą jest wysoka linia dachu, która pozwala na wygodne "zainstalowanie" w foteliku  najmłodszych pasażerów.

Aygo X – rewolucja w segmencie A

Aygo X to model rewolucyjny w segmencie A. Jedyny nowy w tej klasie i to dostępny z silnikiem innym niż elektryczny. Jest napędzany 3- cylindrowym silnikiem o pojemności 1.0 l z systemem start& stop. Dzięki lekkiemu nadwoziu i wydajnej aerodynamice, Aygo X na 100 km zużywa zaledwie ok. 4,7l paliwa. Emisja CO2 wynosi ok. 107 g/km – jest to zatem nie tylko ekonomiczne, ale też niskoeemisyjne auto.

Piękny design i wysoka jakość wykonania nowego Aygo X

To kolejny samochód Toyoty, który jest fantastycznie wykonany. Aygo X może być wyposażony nawet w 9-calowy wyświetlacz dotykowy wraz z nawigacją, System Kompatybilny z Apple Car Play oraz Android Auto. Wszystko co najlepsze z Pakietów Bezpieczeństwa jest standardem wyposażenia Toyoty Aygo X. To kolejna cecha, która stawia go na pozycji lidera w swoim segmencie. Model w standardzie jest wyposażony m.in. w aktywny tempomat, system utrzymania na pasie ruchu, układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów oraz układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach.

Toyota Aygo X – dowiedz się więcej https://www.toyota-centrum.pl/new-cars/aygo-x/

Co odróżnia Aygo X od poprzednika?

Zupełnie nowa, w pełni automatyczna skrzynia CVT . Ale to jeszcze nie koniec - możemy mieć Aygo X z elektrycznie odsuwanym miękkim dachem!

Aby wyróżniać się z tłumu możemy skorzystać z Pakietów Personalizujących wygląd samochodu. Toyota wprowadziła Pakiet Chrome, Pakiet Red oraz Naklejki zewnętrzne.

Przestronne wnętrze jest porównywane do konkurentów z segmentu B. Przestrzeń bagażnika jest większa o ponad 60 litrów od poprzednika, modelu Aygo. O bardzo dobrą atmosferę w podróży zadba dostępny opcjonalnie System Premium Audio JBL unikatowy w segmencie A i oferujący wysoką jakość dla osób poszukujących wyjątkowych doznań w zakresie odtwarzania dźwięków.

Aygo X w salonach Toyota Centrum Wrocławiu

Już teraz możesz sprawdzić wszystkie nowe funkcje tego wyjątkowego samochodu. Przyjdź na dni Otwarte do naszych salonów przy ul. Klecińskiej 155 i Legnickiej 164-168 lub umów się na jazdę próbną online: https://www.toyota-centrum.pl/forms-v2/forms?type=testdrive . Zadzwoń: 71 776 20 00 (salon ul. Klecińska) lub 71 359 85 90 (salon ul. Legnicka).